KOSZYK JEST
PUSTY

602 38 66 43

sklep@monrin.info

Palma Sabałowa na ratunek włosom

mar21

Palma Sabałowa na ratunek włosom

Palma sabałowa (saw palmetto, sabal minor) jest najczęściej występującą palmą. Rośnie w okresowo suchych, widnych lasach Antyli i wysp Bahama. Występuje na wybrzeżu Atlantyku, na Florydzie, także na południu Europy i w Afryce Płn. Owoce tej palmy, będące niewielkimi czarnymi jagodami, są wykorzystywane od lat w medycynie naturalnej.
 
Palma sabałowa jako specyfik ułatwiający oddawanie moczu przez mężczyzn była stosowana w XV w. p.n.e. w Egipcie. Z kolei Majowie używali jej jako środka wzmacniającego. Indianie na Florydzie – rdzenni mieszkańcy Ameryki od 1700 roku używali owoców saw palmetto w leczeniu gruczołu krokowego, obrzęku i zaniku jąder, w zaburzeniach erekcji i w stanach zapalnych oraz jako środek wykrztuśny i odkażający. Roślinę tę doceniono na tyle, że została nawet opisana w amerykańskiej Farmakopei USA 1906/17. Tradycyjna medycyna traktowała palmę sabalową również jako środek pobudzający seksualnie.

Obecnie w Europie ekstrakt z jagód palmy sabalowej wspomaga leczenie łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Pozytywny wpływ palmy na prostatę potwierdzają liczne badania.

Jego działanie hamuje zamianę testosteronu w dihydrotestosteron (DHT) – jego aktywną postać. DHT w nadmiarze nie tylko powoduje przerost prostaty ale także jest zabójczy dla włosów u mężczyzn jak i kobiet.

DHT a wypadanie włosów

Powodem nadmiernego wypadania włosów jest wiele czynników środowiskowych jak nieodpowiednia dieta, drażniące i nieodpowiednie kosmetyki oraz stres. Jednak za ok. 95% przypadków łysienia odpowiadają hormony. Dotyczy to przede wszystkim łysienia androgenowego określanego mianem typu męskiego, za które odpowiedzialne są androgeny. Najgroźniejszy dla włosów jest DHT – silniejsza i aktywniejsza pochodna testosteronu. W gruczołach łojowych znajduje się enzym 5-alfa-reduktaza przekształcający testosteron w niepożądany w tym przypadku DHT. Z badań wynika, że to nie bezpośrednio wysoki poziom testosteronu jest przyczyną wypadania włosów, a właśnie wysoki poziom DHT. Hormon ten powoduje miniaturyzację mieszków włosowych co prowadzi do skrócenia czasu życia włosa i nieprawidłowej jego produkcji. Nowe włosy stają się cieńsze, lżejsze i rosną krótsze aż osiągają postać typu vellus (meszek). Takie łysienie dotyka głównie mężczyzn rasy białej, a objawia się utratą włosów na czubku głowy i u nasady czoła. To schorzenie może dotyczyć także kobiet z zaburzeniami gospodarki hormonalnej lub przy spadku hormonów żeńskich po okresie ciąży czy w czasie menopauzy. Najlepszym sposobem na zniwelowanie wpływu DHT na mieszki włosowe jest zahamowanie aktywności 5-alfa-reduktazy.

Palma sabalowa może mieć zastosowanie w leczeniu łysienia androgennego dotykającego zarówno mężczyzn jak i kobiety .
Powoduje redukcję łysienia i zwiększa gęstnienie włosów, jednocześnie zmniejszając ich wypadanie. Reguluje wydzielanie sebum (łoju skórnego), więc zapobiega również nadmiernemu przetłuszczaniu włosów.

Oprócz aplikacji doustnej w postaci tabletek warto się przyjrzeć dużo mniej inwazyjnej, nie wpływającej na gospodarkę hormonalną całego organizmu, aplikacji bezpośrednio na skórę głowy czyli w postaci szamponu, odżywki lub ekstraktu do wcierania w skórę głowy.
 
Nasze produkty zawierające ekstrakt z owoców palmy sabałowej
 
 
                                                      HairMax Witaminy
mar  21
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl