KOSZYK JEST
PUSTY

602 38 66 43

sklep@monrin.info

Strać zbędne kilogramy ale nie włosy

kwi04

Strać zbędne kilogramy ale nie włosy

Odchudzanie zazwyczaj przynosi pozytywne efekty, tracimy niechciane kilogramy i ogólnie czujemy się lepiej. Niestety zdarza się, że zbyt gwałtowna redukcja masy ciała przynosi również negatywne konsekwencje. Często diety pozbawiają nas również z koniecznych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin i minerałów. Te braki nie tylko osłabiają włosy, ale powodują ich wypadanie.

Wypadanie do 100 włosów dziennie jest fizjologiczne i dowodzi, że włosy żyją zdrowo i normalnie. Gdy jednak zaobserwujemy nadmierną ilość wypadających włosów, a jesteśmy w trakcie kuracji odchudzającej, istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że w naszym organizmie wystąpiły niedobory składników mineralnych.

W razie niedożywienia organizm najpierw zaniedbuje właśnie te „organy”, których utrzymanie w stanie aktywności nie ma wpływu na ogólne funkcjonowanie. Jak powszechnie wiadomo, ani posiadanie, ani brak włosów, nie wpływa na zdrowie i kondycję organizmu. Wypadanie ich powinno być jednak zawsze sygnałem do zmiany diety.
Diety niskotłuszczowe, jak również diety jednostronne np. Dukana, w których na skutek ograniczenia warzyw i owoców brakuje cynku, żelaza czy witamin z grupy B, mogą spowodować nadmierne wypadanie włosów oraz łamliwość i kruchość paznokci.
Na wypadanie włosów ma też wpływ brak lub nadmiar witaminy A. Może być on spowodowany też niedożywieniem, a zwłaszcza niedoborami białkowymi czy aminokwasowymi ale też często występuje, jeśli stosujemy diety odchudzające.
Przyjmowanie preparatów, np. drożdży, witamin z grupy B, biotyny lub aminokwasów czasem przynosi poprawę.

Możemy jednak powstrzymać proces wypadania włosów stwarzając im właściwe warunki wzrostu.
Przede wszystkim trzeba uzupełnić brakujące elementy. Sięgamy wtedy po suplementy diety – ale nie stosujmy ich bez badań krwi. Jeśli nie ma niedoborów suplementacja nie pomoże a nadmiar jest równie szkodliwy jak braki.

Po pierwsze
Powinniśmy określić poziom - żelaza, cynku, kwasu foliowego, potasu, magnezu, witaminy B.
Bez obaw za to możemy przyjmować krzem i biotynę, które nie kumulują się w organizmie.
Niezłe efekty otrzymamy stosując Colostrum, zarówno wewnętrznie jak i miejscowo.

Po drugie
Musimy stworzyć włosom jak najlepsze warunki do wzrostu w momencie, kiedy są żywe czy w mieszku włosowym przez pierwszy miesiąc życia.

W tym celu należy:
- Oczyszczać skórę głowy (peeling). Zanieczyszczenia zalegające na skórze głowy osłabiają mieszki włosowe.
- Pobudzać mikrokrążenie: Mezoterapia igłowa, mikroigłowa, zabiegi prądami Darsonwala, codzienne wcierki zawierające minoxidil, etyl nikotynowy, rzepę, palmę sabałową …

Połączenie odpowiedniej suplementacji z kuracją wcierkową przyśpiesza efekty odrostu włosów.

kwi  04
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl