KOSZYK JEST
PUSTY

602 38 66 43

sklep@monrin.info

Wzmacnianie paznokci

maj01
Piękne paznokcie

Wzmacnianie paznokci

W naturze siła

O urodę i wygląd dbano już w starożytności. Znane były różne preparaty kosmetyczne oraz środki pochodzenia naturalnego: zioła, owoce, minerały i inne dary natury. Wizytówką każdej dbającej o siebie kobiety są zadbane paznokcie, ich wygląd wpływa na nasze samopoczucie. I jest to jak najbardziej normalne. Problemy takie jak rozdwajanie paznokci, łamliwość, przebarwienia, nałogowe obgryzanie potrafią spędzić sen z powiek. Z pomocą przyjdzie dobry specjalista ale zawsze sprawdzają się kuracje domowe

Pielęgnację paznokci można podzielić na kilka etapów, zacznijmy od sposobów naturalnych, są one dość ciekawe i doskonale sprawdzają się w profilaktyce.

Paznokcie w kąpieli

Kąpiel w oliwie z oliwek z dodatkiem cytryny i witaminy A + E wybiela płytki i wzmacnia łamliwe paznokcie. Odżywiona macierz poprawia kondycję naturalnego paznokcia. Przygotowanie kąpieli jest bardzo proste. Rozgrzewamy oliwę z oliwek, ok. 1–2 szklanki, do temperatury 30–35°C. Ciepłą oliwę przelewamy do miseczki i wciskamy pół cytryny. Czas namaczania powinien trwać 15–20 min.
Kąpiel w żelatynie pozytywnie wpływa na rozdwajające się paznokcie, powinna także mieć temperaturę 30–35°C, czas namaczania to ok. 20 min.
Kąpiel w olejku z rycyny wzmacnia zniszczone paznokcie, można dodać sok z cytryny.
Warto zafundować paznokciom taki zabieg dwa razy w tygodniu.
Kąpiel z użyciem soku z cytryny wybiela przebarwione paznokcie. Cytryna działa cuda w przypadku osób, których płytki paznokciowe zżółkły pod wpływem dymu tytoniowego.
Kąpiel parafinowa to kolejny ze sposobów na łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Parafinę rozgrzewamy do ok. 35°C, na dłonie nanosimy krem nawilżający i następnie zanurzamy palce lub całe dłonie w parafinie. Dla lepszego efektu i szybszego rezultatu możemy na dłonie nałożyć rękawiczki foliowe, wówczas krem pod wpływem ciepła wnika w głębsze warstwy skóry
Czas zabiegu – ok. 15 min. Warto przeprowadzać taki zabieg 1–2 razy w tygodniu przez miesiąc.
Aby osiągnąć efekt i cieszyć się ładnymi i mocnymi paznokciami należy pamiętać o regularności zabiegów.

Błyskawiczny efekt

Jeśli jednak cierpliwość nie jest naszą mocną stroną, zawsze możemy skorzystać z innych metod. Jednym z prostych sposobów jest stosowanie odżywek w postaci lakieru do paznokci. Zazwyczaj są to preparaty na bazie witamin lub minerałów jak np. calcium .
 
My polecamy:

UNGUISAN Tynktura regeneracyjna – Przeciwgrzybiczna i kompleksowa pielęgnacja słabych i zniszczonych paznokci z mikrosrebrem i mocznikiem
UNGUISAN Sztyft – Przeciwgrzybiczna i kompleksowa pielęgnacja słabych i zniszczonych paznokci z mikrosrebrem i mocznikiem
UNGUISAN Krem – Intensywna i kompleksowa pielęgnacja słabych, kruchych i zniszczonych paznokci oraz wrażliwych i delikatnych skórek

Przed nami sezon letni – czas urlopów. Zanim udamy się na wakacyjne wojaże, dobrym pomysłem jest skompletowanie małych zestawów podróżnych.

A oto lista rzeczy niezbędnych:
– pilnik papierowy lub szklany – nie metalowy,
UNGUISAN Sztyft zmiękczający do skórek
– patyczek drewniany do odsunięcia skórek,
– polerka do wygładzenia powierzchni płytki lub do jej nabłyszczenia,
– waciki,
– zmywacz bezacetonowy.

Pamiętajmy aby malując paznokcie lakierami o intensywnych kolorach zabezpieczały płytkę lakierem bezbarwnym lub odpowiednią bazą, co pozwoli uniknąć jej przebarwień.
Pielęgnacja naturalnych paznokci wymaga cierpliwości i systematyczności. Jeśli lubimy naturalny wygląd,możemy zdecydować się na lakiero-żel, czyli bijący w ostatnim czasie rekordy popularności manikiur hybrydowy. Tak naprawdę nie ma jednej recepty na piękne paznokcie. Każda płytka ma inne wymagania, a podstawą sukcesu jest dobór odpowiedniej kuracji, a także pielęgnacja domowa.


maj  01
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl